Laufen przedstawia nową kolekcję łazienkową LUA

LUA to nowa, kompletna kolekcja łazienkowa firmy Laufen. Łączy w sobie świeże, ciekawe wzornictwo, markową jakość i bogactwo funkcjonalności. Kolekcję stworzył w całości, na zlecenie firmy, francuski projektant Toan Nguyen. Dzięki temu LUA jest harmonijna w każdym szczególe – od ceramiki, po wanny i armatury.

Toan Nguyen tworzy projekty eleganckich, nowoczesnych wnętrz, których design nigdy się nie nudzi. Projektantowi bliskie są ponadto wartości i cele marki Laufen z uwagi na wieloletnią współpracę z firmą. Dzięki swojej wiedzy na temat wysokiej jakości szwajcarskiej produkcji, był zatem w stanie opracować inteligentny, przyjazny dla użytkownika projekt  łazienkowy LUA. Wykorzystał jasne kolory i wyrazistość prostokątnych i owalnych kształtów.

Proste linie oraz delikatne zaoblenia i promienie krawędzi tworzą przyjemną symbiozę z owalnymi umywalkami, miskami WC, bidetami i wannami. Klasyczna, wyważona kolekcja jest gwarancją tego, że ​​LUA sprawdza się praktycznie we wszystkich stylach aranżacji wnętrz i sytuacjach życiowych – od pierwszej łazienki, po rodzinną łazienkę i późniejszą renowację. Estetyczne, funkcjonalnie doskonałe połączenie elementów ceramicznych z wannami, bateriami tworzy harmonię.

Szeroki wybór umywalek wiszących i nablatowych

Kolekcja LUA sprawdza się doskonale w codziennym użytku ze względu na swoje przydatne funkcje. Na przykład umywalki mają pojemne wnętrze i obszerne blaty. Kluczowym elementem kolekcji są umywalki prostokątne, które są dostępne w najpopularniejszych rozmiarach – od niewielkich do toalet gościnnych po podwójne. Dzięki szlifowanym spodom mogą być zawieszane na ścianie lub szafce. Laufen dba o najmniejsze szczegóły, dlatego produkty te posiadają otwory umożliwiające przymocowanie wieszaka na ręczniki bezpośrednio do nich. Unikamy w ten sposób konieczności wiercenia w ścianie.

Ponadto w kolekcji dostępne są również umywalki wiszące z owalnym frontem, który odzwierciedla kształt miski. Jeśli syfon musi być ukryty, umywalkę można połączyć z osłoną syfonu Laufen Pro. Do nowoczesnych umywalek z odpływem ściennym i blatem umywalkowym dostępna jest zaś owalna misa umywalkowa o szerokości 500 mm. Wszystkie umywalki w kolekcji dostępne są w kolorach bieli, bieli LCC, Manhattanu, Pergamon i beżu Bahama. 

Wstępnie zmontowane zestawy składające się z umywalek i szafek

Biała, prostokątna umywalka w wersji „slim” w komplecie z szafką dostępna jest również w trzech rozmiarach. Dzięki temu, że profil umywalki wystaje nieco ponad meblościankę, woda nie kapie na mebel. Co więcej, szafka wyposażona w dwie szuflady bez uchwytów, które licują się z niezwykle smukłą bryłą mebla – oba te elementy tworzą bardzo wysokiej jakości, nieskazitelną estetykę.

Miski WC bez kołnierza i dopasowane bidety

Miski WC z kolekcji LUA zapewniają również dużą swobodę w projektowaniu łazienki. Miska WC podwieszana z zamkniętym korpusem ceramicznym do ukrytego mocowania jest dostępna zarówno w wersji standardowej, jak i kompaktowej. Do kompletu możemy dobrać także pasujący do całości bidet. W przypadku gdy wymagana jest najszybsza i najprostsza instalacja, kolekcja zawiera również podwieszaną toaletę z otwartym mocowaniem. Tutaj ponownie Laufen zwrócił uwagę na szczegóły estetyczne i zaprojektował toaletę tak, aby syfon nie był widoczny. Dodatkowo do kolekcji należy również WC stojące z odpływem poziomym, pionowym lub vario.

Wszystkie miski LUA są bezkołnierzowe i wyposażone w ergonomicznie zaokrągloną miskę oraz eleganckie, wąskie siedzisko i pokrywę, dostępne z funkcją miękkiego zamykania lub bez. Miski WC i pasujący do nich bidet są dostępne w kolorach białym, białym LCC, Manhattan, Pergamon i beżowym Bahama.

Eleganckie wanny dla najlepszego komfortu i dobrego samopoczucia

Kolekcja LUA pozwala ponadto na korzystanie z komfortu wanny, znajdują się w niej bowiem wanna wolnostojąca. Wykonana jest z zaawansowanego technologicznie materiału Marbond firmy Laufen. Mogą się w niej kąpać nawet dwie osoby równocześnie, ponieważ ma ergonomicznie ukształtowane wgłębienia na każdym końcu, a wylot znajduje się pośrodku. Dzięki dużej, równej powierzchni podłogi i wysoce antypoślizgowemu materiałowi można wygodnie brać prysznic. Jeśli potrzebny jest oddzielny prysznic, brodziki Marbond z serii Laufen Pro dobrze komponują się z kolekcją LUA.

Fantastyczne baterie

Laufen i Toan Nguyen opracowali także w ramach LUA kolekcję baterii, która pasuje do umywalek, bidetów, wanien i pryszniców. Mają smukłe, minimalistyczne wzory, zakrzywione wylewki w kształcie dzioba i wąskie uchwyty. Dźwignie uchwytów są zaokrąglone od spodu, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni – to kolejny z praktycznych detali, do których firma Laufen przywiązuje dużą wagę.

Co więcej, używanie tych baterii umywalkowych pozwoli użytkownikom zmniejszyć zużycie energii. Dzięki specjalnemu wkładowi Eco+ bateria zapewni zimną wodę, gdy dźwignia obsługi znajduje się w położeniu centralnym. Ciepła woda popłynie tylko wtedy, gdy dźwignia zostanie przekręcona w lewo.