Firma AIB uruchomiła produkcję masek ochronnych

Od 16 kwietnia br. został w Polsce wprowadzony obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Tym samym w okamgnieniu maseczki ochronne stały się częścią naszej codzienności, a jednocześnie towarem deficytowym. Z uwagi na zapotrzebowanie, firma AIB, znana dotąd z innowacyjnych rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa, rozpoczęła ich produkcję.

Maseczki mają za zadanie zminimalizować rozprzestrzenianie się nowego typu koronawirusa SARS-CoV-2, charakteryzującego się dużą zaraźliwością. Co więcej, choroba, którą ten patogen powoduje (Covid-19) u wielu osób przebiega bezobjawowo, a więc każdy z nas może stać się źródłem zarażeń zupełnie nieświadomie. Do transmisji wirusa dochodzi zazwyczaj drogą kropelkową – poprzez usta i nos, zatem dla dobra ogółu trzeba je zakrywać.

Na rodzimym rynku jest dużo ofert masek, które nie dają właściwej ochrony – prostych rozwiązań bawełnianych, wielokrotnego użytku. A tylko produkty wykonane ze specjalistycznych materiałów, stanowią rzeczywistą barierę dla zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów zawieszonych w chmurze wydychanego powietrza. Z tego powodu, z myślą o indywidualnych klientach, a także przedsiębiorstwach produkcyjnych, takiego wyzwania podjęła się firma AIB, która na rozwiązaniach izolacyjnych dla budownictwa zna się doskonale, a więc może wykorzystać to doświadczenie również na potrzeby branży paramedycznej. – Maski AIB to produkty w 100% polskie. Wykonujemy je w oparciu o wytyczne konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych, z trójwarstwowej włókniny filtracyjnej, zgodnej z normą STANDARD 100 OEKO-TEX. Materiał ten skutecznie utrudnia przenikanie kropel i pyłów. Dodatkowo, mimo swoich doskonałych właściwości w zakresie tworzenia skutecznej bariery, nie traci on na przewiewności, gdyż został wyprodukowany metodą wodnoigłowania – tłumaczy Maciej Ślączka, Prezes AIB. Produkt występuje obecnie w kolorze białym, ale wkrótce będzie dostępny także w czarnym. – Przy realizacji większych zamówień możemy wykonać lamówkę na część nosową i od strony brody w dowolnym odcieniu z palety barw RAL – dodaje.

Maski AIB posiadają do wyboru: troki – dzięki nim łatwo dopasujemy produkt do twarzy i będzie nam w nim wygodnie przy dłuższym używaniu, bądź gumki – sprawdzają się idealnie przy krótkim korzystaniu z tego typu środka ochrony. Oprócz tego, ich górna krawędź jest plastyczna, co poprawia szczelność rozwiązania i chroni użytkownika przed czynnikami zewnętrznymi oraz redukuje uciążliwe parowanie okularów. Można je ponadto sterylizować. Bez problemów zamówimy je za pośrednictwem strony internetowej producenta: www.aibmaski.pl Co więcej, zamówienie zostanie wysłane do kupującego już w 24 godziny od jego złożenia i opłacenia. Zakładając maskę, chronimy drugiego człowieka, dlatego warto zapoznać się z ofertą AIB na stronie: www.aibmaski.pl