Boisko w Manasterzu

W czwartek, 22 września 2016 r., w Szkole Podstawowej w Manasterzu odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowegogłównej nagrody w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursuKolorowe boiskaczyli Szkolna Pierwsza Liga”, realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. To było wielkie święto dla lokalnej społeczności, dzieci i nauczycieli ze zwycięskiej placówki.

Dzięki kreatywności, którą wykazali się uczniowie szkoły w zadaniu konkursowym programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, oraz integracji lokalnej społeczności mała placówka z Podkarpacia wzbogaciła się o profesjonalny obiekt sportowy, ufundowany przez Śnieżkę. Nowe boisko jest wielofunkcyjne, a więc na jednej syntetycznej murawie znajduje się infrastruktura do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz piłki nożnej.

Uroczyste otwarcie uświetnił swoim przybyciem znany i lubiany piłkarz, były reprezentant Polski – Radosław Majdan. Życzliwie przywitany przez dzieci i wszystkich przybyłych na uroczystość, wziął udział w przecięciu wstęgi otwierającej boisko, a następnie wystąpił
w nietypowej dla siebie roli, sędziego meczu inauguracyjnego. – Pierwszy raz w swojej karierze byłem sędzią i to jeszcze w tak radosnych okolicznościach. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu. To wspaniałe, że są takie inicjatywy, jak ta firmy Śnieżka. Kiedy widzę te roześmiane, dziecięce twarze, to wiem, że wydarzyło się tutaj coś dobrego – tak o swoim udziale w otwarciu mówił zaproszony gość.

Jubileuszowe otwarcie zgromadziło także przedstawicieli szkół, które zwyciężyły
w dotychczasowych edycjach konkursu. Chętnie dzielili się oni swoimi konkursowymi historiami i opowiadali, jak nowe boiska zmieniają życie małych społeczności. Na uroczystości otwarcia nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz oraz reprezentacji fundatora nagrody głównej – Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

To wielka przyjemność móc wspólnie z całą społecznością Manasterza świętować jubileuszową, dziesiątą edycję naszego programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Ogromnie się cieszę, że są z nami również przedstawiciele szkół z naszej zwycięskiej dziesiątki. Wy wszyscy, na czele z tegorocznymi laureatami, jesteście fantastycznymi przykładami niezwykłych historii, w których spełnianie marzeń staje się faktem, dzięki ogromnej kreatywności i doskonałej współpracy. W tym między innymi tkwi magia projektu Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga”, który co roku pokazuje nam, że mieszkańcy małych miejscowości potrafią fantastycznie działać wspólnie i konsekwentnie dążyć do celu – mówiła podczas uroczystości Joanna Wróbel-Lipa, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.

 

 

 

 

 

Dyrektor szkoły – Małgorzata Flis, jeszcze raz podziękowała w imieniu uczniów i całego Manasterza fundatorowi nagrody: To boisko to wspaniała szansa dla naszych uczniówna rozwój i realizację sportowych pasji. Mamy już wiele planów i pomysłów, dotyczących tego, jak będziemy je wykorzystać, ale za nim to się stanie jeszcze raz, z tego miejsca i w tym zacnym gronie pragnę podziękować za to wyróżnienie! – mówiła.

Obiekt w Manasterzu to  dziesiąte, jubileuszowe boisko ufundowane przez Śnieżkę
w ramach autorskiego projektu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Jest to jednocześnie pierwsza taka placówka powstała na podkarpaciu. Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci z małych miejscowości idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wspieranie niewielkich placówek edukacyjnych w rozbudowie infrastruktury sportowej. W trakcie dekady trwania programu wybudowano dziesięć boisk, a kilkaset szkół otrzymało nagrody w postaci farb i sprzętu sportowego. Budowę obiektu realizował wieloletni partner konkursu firma Tamex Obiekty Sportowe SA.

Relację z powstawania boiska oraz uroczystego jego otwarcia można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=VT7UQO7RpoE

 

***

Założenia konkursu

Celem cyklicznego konkursu Kolorowe boiskaczyli Szkolna Pierwsza Liga jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu. Aby jednak miały one odpowiednie warunki do uprawiania sportu, potrzebne są odpowiednie obiekty. Dzięki programowi Śnieżki co roku szkoły podstawowe z małych miejscowości z całej Polski mają szansę wygrać profesjonalne, wielofunkcyjne boisko.

Boisko ufundowane przez Śnieżkę wykonał wieloletni partner projektu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na www.koloroweboiska.pl

***

Informacja o fundatorze

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, z siedzibą w Lubzinie (woj. podkarpackie), powstała w 1984 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1998 roku. Spółka jest jednym z liderów rynku farb I lakierów w Polsce, posiadającym zakłady produkcyjne zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Śnieżka jako jedyne przedsiębiorstwo produkcyjne w Polsce posiada także akredytowane laboratorium badawcze (AB 855). Firma prowadzi rozbudowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, poza własną fundacją – Fundacja Śnieżki „Twoja szansa”, są to dwa autorskie programy społeczne „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” oraz „Dziecięcy świat w kolorach”.